PANEL SIZE: 23.6" (60cm)
PANEL RESOLUTION: 1920 x 1080
REFRESH RATE: 75Hz
RESPONSE TIME: 1ms
PANEL TYPE: VA
BRIGHTNESS (NITS): 250 cd / m2
VIEWING ANGLE: 178°
ASPECT RATIO: 16:9
CURVATURE: 1800R
CONTRAST RATIO: 3000:1
DCR: 100000000:1
NTSC / SRGB: 85% / 110%
ACTIVE DISPLAY AREA (MM): 521.395 (H) x 293.285 (V)
PIXEL PITCH (H X V): 0.27156 (H) x 0.27156 (V)
SURFACE TREATMENT: Anti-glare

МОНИТОР MSI G241VC Curved

SKU: 23423111
ден11.490,00Price
  • Цената за испораката е 99ден. за вкупна нарачка до 2.800ден., над 2.800ден. испораката е бесплатна.    

    Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 1 до 3 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.   

    Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и за празници доставната служба не испорачува.

pubg-circle-battlegrounds-photo-23.png
1024px-Approve_icon.svg.png
dbnu8a0-d06440d4-41f3-40c7-9003-15cd48e7
1024px-Approve_icon.svg.png
csgo-icon-2.png
1024px-Approve_icon.svg.png
call_of_duty_warzone___icon_by_blagoicon
1024px-Approve_icon.svg.png
ddw4dpz-d63ecf90-7c9e-40c0-a65f-6ab715b7
1024px-Approve_icon.svg.png
d4x6577-3e644de6-5dc9-4290-8089-eab61c93
1024px-Approve_icon.svg.png