Technical Spec:
Model: DQ750ST
Type: ATX 12V V2.31
Certifications: 80PLUS GOLD
Dimension: 150?140?86mm (W x L x H)
Output Capacity: 750W
Input Voltage: 100~240V
Input Current: 10A/5A
Input Frequency Range: 47~63Hz
Fan Size: 120mm FDB FAN
PFC: Active PFC (>0.99)
Power Good Signal: 100-500ms
Hold Up Time: >16ms
Efficiency: 90% Under Typical Load
Protection: OVP / UVP / SCP / OPP /
Operation Temperature: 0~40°C
Regulatory: CE / FCC / CCC / CB / EAC / TUV
MTBF: 120,000 Hours

Cables:
Mainboard (24Pin): x1
EPS ATX12V (4+4Pin): x1
PCI-E (6+2Pin): x4
SATA: x5
Peripheral (Big 4Pin): x3

Deepcool DQ750ST 750W 80Plus Gold

SKU: 11231121129988
ден5.690,00Price
  • Цената за испораката е 99ден. за вкупна нарачка до 2.800ден., над 2.800ден. испораката е бесплатна.    

    Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 1 до 3 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.   

    Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и за празници доставната служба не испорачува.

pubg-circle-battlegrounds-photo-23.png
1024px-Approve_icon.svg.png
dbnu8a0-d06440d4-41f3-40c7-9003-15cd48e7
1024px-Approve_icon.svg.png
csgo-icon-2.png
1024px-Approve_icon.svg.png
call_of_duty_warzone___icon_by_blagoicon
1024px-Approve_icon.svg.png
ddw4dpz-d63ecf90-7c9e-40c0-a65f-6ab715b7
1024px-Approve_icon.svg.png
d4x6577-3e644de6-5dc9-4290-8089-eab61c93
1024px-Approve_icon.svg.png