SOCKET: 1200
CPU (MAX SUPPORT): i9
CHIPSET: Intel® B460 Chipset
DDR4 MEMORY: 2933(Max)/ 2666/ 2400/ 2133 MHz
MEMORY CHANNEL: Dual
DIMM SLOTS: 4
MAX MEMORY (GB): 128
PCI-E X16: 2
PCI-E GEN: Gen3
PCI-E X1: 1
SATAIII: 6
M.2 SLOT: 2
RAID: 0/1/5/10
TPM (HEADER): 1
LAN: 1x Realtek® RTL8125B
WIFI & BLUETOOTH: Intel AX200 + Bluetooth 5.1
USB 3.2 PORTS (FRONT): 1(Gen 1, Type C), 2(Gen 1, Type A)
USB 3.2 PORTS (REAR): 1(Gen 1, Type C), 3(Gen 1, Type A)
USB 2.0 PORTS (FRONT): 4
USB 2.0 PORTS (REAR): 2
AUDIO PORTS (REAR): 5
DISPLAYPORT: 1
HDMI: 1
DIRECTX: 12
FORM FACTOR: mATX
CROSSFIRE: Y
OPERATING SYSTEM: Support for Windows® 10 64-bit

 

MSI B460M MORTAR WIFI

SKU: 93493897811
ден8.990,00Price
  • Цената за испораката е 99ден. за вкупна нарачка до 2.800ден., над 2.800ден. испораката е бесплатна.    

    Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 1 до 3 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.   

    Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и за празници доставната служба не испорачува.

pubg-circle-battlegrounds-photo-23.png
1024px-Approve_icon.svg.png
dbnu8a0-d06440d4-41f3-40c7-9003-15cd48e7
1024px-Approve_icon.svg.png
csgo-icon-2.png
1024px-Approve_icon.svg.png
call_of_duty_warzone___icon_by_blagoicon
1024px-Approve_icon.svg.png
ddw4dpz-d63ecf90-7c9e-40c0-a65f-6ab715b7
1024px-Approve_icon.svg.png
d4x6577-3e644de6-5dc9-4290-8089-eab61c93
1024px-Approve_icon.svg.png