SOCKET: 1151
CPU (MAX SUPPORT): i9
CHIPSET: Intel® Z390
DDR4 MEMORY: 4400(OC)/ 4300(OC)/ 4266(OC)/ 4200(OC)/ 4133(OC)/ 4000(OC)/ 3866(OC)/ 3733(OC)/ 3600(OC)/ 3466(OC)/ 3400(OC)/ 3333(OC)/ 3300(OC)/ 3200(OC)/ 3000(OC) / 2800(OC)/ 2666/ 2400/ 2133
MEMORY CHANNEL: Dual
DIMM SLOTS: 4
MAX MEMORY (GB): 128
PCI-E X16: 3
PCI-E GEN: Gen3
PCI-E X1: 3
SATAIII: 6
M.2 SLOT: 2
RAID: 0/1/5/10
TPM (HEADER): 1
LAN: 1x Intel® I219-V
USB 3.1 PORTS (FRONT): 1(Gen2, Type C), 4(Gen1, Type A)
USB 3.1 PORTS (REAR): 1(Gen2, Type C), 3(Gen2, Type A)
USB 2.0 PORTS (FRONT): 4
USB 2.0 PORTS (REAR): 2
SERIAL PORTS(FRONT): 1
AUDIO PORTS (REAR): Realtek® ALC1220P Codec
DISPLAYPORT: 1
HDMI: 1
DIRECTX: 12
FORM FACTOR: ATX
SLI: Y
CROSSFIRE: Y
OPERATING SYSTEM: Support for Windows® 10 64-bit

MSI Z390 GAMING PRO CARBON

SKU: 1231232998112
ден14.490,00Price
  • Цената за испораката е 99ден. за вкупна нарачка до 2.800ден., над 2.800ден. испораката е бесплатна.    

    Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 1 до 3 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.   

    Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и за празници доставната служба не испорачува.

pubg-circle-battlegrounds-photo-23.png
1024px-Approve_icon.svg.png
dbnu8a0-d06440d4-41f3-40c7-9003-15cd48e7
1024px-Approve_icon.svg.png
csgo-icon-2.png
1024px-Approve_icon.svg.png
call_of_duty_warzone___icon_by_blagoicon
1024px-Approve_icon.svg.png
ddw4dpz-d63ecf90-7c9e-40c0-a65f-6ab715b7
1024px-Approve_icon.svg.png
d4x6577-3e644de6-5dc9-4290-8089-eab61c93
1024px-Approve_icon.svg.png