SOCKET: 1200
CPU (MAX SUPPORT): i9
CHIPSET: Intel® Z490 Chipset
DDR4 MEMORY: 5000(OC)/ 4800(OC)/ 4600(OC)/ 4533(OC)/ 4400(OC)/ 4300(OC)/ 4266(OC)/ 4200(OC)/ 4133(OC)/ 4000(OC)/ 3866(OC)/ 3733(OC)/ 3600(OC)/ 3466(OC)/ 3400(OC)/ 3333(OC)/ 3300(OC)/ 3200(OC)/ 3000(OC)/ 2933(JEDEC)/ 2666(JEDEC)/ 2400(JEDEC)/ 2133(JEDEC) MHz
MEMORY CHANNEL: Dual
DIMM SLOTS: 4
MAX MEMORY (GB): 128
PCI-E X16: 2
PCI-E GEN: Gen3
PCI-E X1: 3
SATAIII: 6
M.2 SLOT: 2
RAID: 0/1/5/10
TPM (HEADER): 1
LAN: 1x Realtek® RTL8125B 2.5G LAN
USB 3.2 PORTS (FRONT): 1(Gen 1, Type C), 4(Gen 1, Type A)
USB 3.2 PORTS (REAR): 1(Gen 2, Type C), 1(Gen 2, Type A), 2(Gen 1, Type A)
USB 2.0 PORTS (FRONT): 4
USB 2.0 PORTS (REAR): 2
SERIAL PORTS(FRONT): 1
AUDIO PORTS (REAR): 5+ Optical S/PDIF (Realtek® ALC1200 Codec)
DISPLAYPORT: 1
HDMI: 1
DIRECTX: 12
FORM FACTOR: ATX
CROSSFIRE: Y
OPERATING SYSTEM: Support for Windows® 10 64-bit

MSI Z490 GAMING PLUS

SKU: 111-002
ден11.490,00Price
  • Цената за испораката е 99ден. за вкупна нарачка до 2.800ден., над 2.800ден. испораката е бесплатна.    

    Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 1 до 3 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.   

    Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и за празници доставната служба не испорачува.

pubg-circle-battlegrounds-photo-23.png
1024px-Approve_icon.svg.png
dbnu8a0-d06440d4-41f3-40c7-9003-15cd48e7
1024px-Approve_icon.svg.png
csgo-icon-2.png
1024px-Approve_icon.svg.png
call_of_duty_warzone___icon_by_blagoicon
1024px-Approve_icon.svg.png
ddw4dpz-d63ecf90-7c9e-40c0-a65f-6ab715b7
1024px-Approve_icon.svg.png
d4x6577-3e644de6-5dc9-4290-8089-eab61c93
1024px-Approve_icon.svg.png