Display Size: 23.5" 16:9
Resolution: 1920 x 1080 @144hZ
Response time:4 ms (gray to gray)
Panel type: VA Curved 1800R
Brightness: 250 cd/m?
Contrast: 3,000:1(Typ.)/ Mega DCR
Color Gamut: 72%
Tilt: - 2.0° (± 2.0°) ~ 20.0° (± 2.0°)
Vesa Support
Ports: 2x HDMI, Display Port, Headphones
AMD Freesync


Display
Screen Size (Inch) - 23.5
Screen Size (cm) - 59.8
Screen Size (Class) - 24
Flat / Curved - Curved
Active Display Size (HxV) (mm) - 521.3952 (H) * 293.2848 (V)
Screen Curvature - 1800R
Aspect Ratio - 16:9
Panel Type - VA
Brightness (Typical) - 250 cd / m2
Peak Brightness (Typical) - 250 cd / m2?
Brightness (Min) - 200 cd / m2?
Contrast Ratio Static - 3,000:1 (Typ)
Dynamic Contrast Ratio - Mega DCR
Resolution - 1,920 x 1,080
Response Time - 4 ms (GTG)
Viewing Angle (H/V) - 178° (H) / 178° (V)
Colour Support - 16.7 M
Colour Gamut (NTSC 1976) - 72 %
Refresh Rate - 144Hz

 

SAMSUNG 24" LC24RG50FQUXEN

SKU: 998776123
ден10.990,00Price
  • Цената за испораката е 99ден. за вкупна нарачка до 2.800ден., над 2.800ден. испораката е бесплатна.    

    Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 1 до 3 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.   

    Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и за празници доставната служба не испорачува.

pubg-circle-battlegrounds-photo-23.png
1024px-Approve_icon.svg.png
dbnu8a0-d06440d4-41f3-40c7-9003-15cd48e7
1024px-Approve_icon.svg.png
csgo-icon-2.png
1024px-Approve_icon.svg.png
call_of_duty_warzone___icon_by_blagoicon
1024px-Approve_icon.svg.png
ddw4dpz-d63ecf90-7c9e-40c0-a65f-6ab715b7
1024px-Approve_icon.svg.png
d4x6577-3e644de6-5dc9-4290-8089-eab61c93
1024px-Approve_icon.svg.png